Galileo Masters 2016 – edycja polska | Internetowe spotkania poświęcone tegorocznemu Galileo Masters
Polska edycja europejskiego konkursu nawigacji satelitarnej European Satellite Navigation Competition Galileo Masters, European Satellite Navigation Competition Galileo Masters - Polish Competition
galileo,galileo masters,esnc,european satellite navigation competition,satellite,navigation,competition,gnss,gps
570
post-template-default,single,single-post,postid-570,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

01 Cze / Internetowe spotkania poświęcone tegorocznemu Galileo Masters

Satelity Galileo FOC / Credit: ESA

W maju i czerwcu br. odbędą się webinaria, podczas których dowiedzieć się będzie można jak wygrać konkurs Galileo Masters 2016. Najbliższe webinary już w czwartek, 2 czerwca oraz w niedzielę, 5 czerwca.

Jakie pomysły można zgłaszać do konkursu Galileo-Masters 2016? Które z nich mają największe szanse na zwycięstwo? Jak uzupełnić wniosek, aby eksperci dostrzegli drzemiący w nim potencjał? Podczas specjalnych webinariów organizatorzy polskiej edycji konkursu odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Logotyp konkursu Galileo Masters 2016

Udział w webinariach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę (link). Daty najbliższych webinariów:

  • 2 czerwca, godz. 16.00 – 17.00
  • 5 czerwca, godz. 10.00 – 11.00
  • 9 czerwca, godz. 19.00 – 20.00
  • 15 czerwca, godz. 19.00 – 20.00

Spotkania odbędą się poprzez dedykowaną stronę w systemie Clickmeeting.

Konkurs Galileo Masters polega na zaproponowaniu pomysłu (koncepcji, prototypu lub już gotowego produktu) na wykorzystanie nawigacji satelitarnej (GNSS) i geolokalizacji. Może być to aplikacja mobilna, urządzenie lub usługa.

Do Galileo Masters można przystąpić zarówno samodzielnie jak i zespołowo. Aplikować mogą studenci, pracownicy naukowi, organizacje i startupy. Wygrana w edycji regionalnej jest przepustką do finału międzynarodowego, którego Gala Finałowa odbędzie się jesienią w Madrycie. Nagroda główna w konkursie wynosi 20 000 euro, a suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro. Nagrody w polskiej edycji będą gwarantowały rozwój wszystkich dobrych projektów, m.in. wsparcie finansowe, miejsce do pracy, pakiety doradztwa biznesowego, prawnego oraz merytorycznego z ekspertami z dziedziny GNSS.

Oprócz nagród finansowych uczestnicy co roku walczą o nagrody specjalne i inkubację swoich pomysłów w europejskiej sieci inkubatorów sektora kosmicznego. Na najlepszych czeka możliwość udziału w programie akceleracyjnym Space3ac.

Rejestracja i składanie aplikacji do konkursu odbywa się w języku angielskim poprzez oficjalną stronę: www.esnc.eu. Zamknięcie naboru zgłoszeń do konkursu nastąpi 30 czerwca po decyzji o jego przedłużeniu 11 lipca o godzinie 9:00.

By Maciej Mickiewicz in GM2016 Tags > ,