Galileo Masters 2016 – edycja polska | Ceremonia rozdania nagród połączona z konferencją Satellite Masters
Polska edycja europejskiego konkursu nawigacji satelitarnej European Satellite Navigation Competition Galileo Masters, European Satellite Navigation Competition Galileo Masters - Polish Competition
galileo,galileo masters,esnc,european satellite navigation competition,satellite,navigation,competition,gnss,gps
641
post-template-default,single,single-post,postid-641,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

03 Paź / Ceremonia rozdania nagród połączona z konferencją Satellite Masters

25-26 października w Madrycie odbędzie się  trzecia edycja konferencji Satellite Masters, z którą połączona będzie ceremonia rozdania nagród w tegorocznym konkursie Galileo i Copernicus Masters.

Wydarzenie połączy przedstawicieli wiodących instytucji i przemysłu ze startupami i nagrodzonymi zespołami. Konferencja po raz pierwszy organizowana jest w Madrycie, wcześniejsze dwie edycje odbyły się w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej w Berlinie.

W agendzie konferencji znalazły się rozmaite sesje, warsztaty a także dyskusje przy okrągłym stole na temat wykorzystania danych satelitarnych dla rozwiązań biznesowych i społecznych.

Konferencja skierowana jest do wszystkich tych, którzy poszukują korzyści płynących z zastosowań satelitarnych, od małych i średnich przedsiębiorców, po naukowców, inwestorów instytucjonalnych, zainteresowanych stron i podmiotów z branży.

Kluczowym wydarzeniem konferencji będzie ceremonia rozdania nagród w dwóch najważniejszych konkurach na najbardziej innowacyjne wykorzystanie technologii kosmicznych w Europie: Galileo Masters i Copernicus Masters. Wyróżniony zostanie główny zwycięzca Galileo Master, laureaci edycji regionalnych i nagród specjalnych ufundowanych w tym roku przez m.in. Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), Agencję Europejskiego GNSS (GSA), Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (DLR) czy Niemiecką Agencję Kosmiczną.

Sesje, które odbędą się podczas wydarzenia:

  • Space 4.0 Boosting Digital Business
  • Space Applications Tackling Energy, Environment & Health Challenges
  • Civilian UAVs Providing Uplift for Everyday Life
  • Space Services Taking Safety, Security and Emergency Issues

W wydarzeniu udział weźmie ponad 65 prelegentów spośród liderów instytucji, przemysłu i społeczności startupów. Program konferencji skupi się na tematach związanych z przełomowymi aplikacjami kosmicznymi  wykorzystującymi technologie EO i GNSS.

27 października br. odbędzie się osobne spotkanie na temat kwestii realizacji kosmicznych projektów w programie Horyzont2020. W agendzie m.in.

  • Call – Applications in Satellite Navigation Galileo 2017
  • Horizon2020 Space Work Programme 2017
  • How to find your partner and prepare a successful proposal
  • Innovating through space technologies – ESA Business Incubation Centre

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się do 5 października zarejestrować na stronie http://www.satellite-masters-conference.eu