Galileo Masters 2015 – edycja polska | Partnerzy
Polska edycja europejskiego konkursu nawigacji satelitarnej European Satellite Navigation Competition Galileo Masters, European Satellite Navigation Competition Galileo Masters - Polish Competition
galileo,galileo masters,esnc,european satellite navigation competition,satellite,navigation,competition,gnss,gps
112
page,page-id-112,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Partnerzy

Partnerzy

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Od początku swojej działalności (1990 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. Strategia i zakres działań ARP S.A. opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacje, restrukturyzacja, inwestycje. Agencja pobudza rozwój polskiego przemysłu poprzez spójny system wsparcia innowacji łączący biznes i środowiska innowacyjne, finansowanie procesów restrukturyzacji i projektów rozwojowych oraz podnoszenie wartości aktywów.

Creotech Instruments S.A. (CTI) to polska firma, która od 2008 roku realizuje projekty związane z badaniem i eksploracją kosmosu oraz dostarcza podzespoły i specjalistyczną aparaturę do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji badawczych. Wśród nich warto wymienić Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytut Badań Ciężkich Jonów GSI i Centrum Badawcze DESY w Niemczech, Centrum Badań Kosmicznych PAN i Politechnikę Warszawską.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) obejmuje obecnie dwadzieścia cztery podstrefy o łącznym obszarze 1859 ha na których działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych zasadach – oferuje zatem wyjątkowe możliwości inwestowania w Polsce północnej.

Ponadto Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. (PSSE) zapewnia profesjonalną i życzliwą obsługę inwestora, doradztwo na każdym etapie negocjacji, również po jego wejściu do Strefy. Dzięki wybitnemu zespołowi specjalistów, realizuje inwestycje w terminie sześciu miesięcy, a po rozpoczęciu działalności przez inwestora, ułatwia kooperowanie z firmami już działającymi na terenie Strefy. PSSE współpracuje również z regionalnym otoczeniem gospodarczym, naukowym i kulturalnym, z prestiżowymi instytucjami naukowo-badawczymi, centrami transferu technologii, a także z kluczowymi dla województwa pomorskiego inicjatywami klastrowymi.

PSSE patronuje i jest właścicielem swoich dwóch flagowych przedsięwzięć: Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego im. Hilarego Koprowskiego (GPN-T) oraz Bałtyckiego Portu Nowych Technologii (BPNT).

Polska Agencja Kosmiczna

POLSA - Polska Agencja Kosmiczna

Astri Polska is a joint venture established in September 2010 by the Airbus Group (previously EADS): Airbus Defense and Space and the Space Research Centre of the Polish Academy of Sciences.

Astri Polska is, for the time being, a research and development company active in the satellite and space industry; later it will become a manufacturing entity devoted to the space industry. Its mission is to support the development of the Polish space industry in cooperation with public and private space-oriented organizations. The company specializes in executing projects in electronics, optoelectronics, GNSS, satellite observations, telecommunications, material science and robotics.

ITTI jest firmą o profilu teleinformatycznym, która od 1996 roku świadczy usługi w szerokim zakresie zagadnień związanych z praktycznym wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Główne obszary działalności firmy to doradztwo IT i telekomunikacyjne dla użytkowników końcowych, badania stosowane w dziedzinie IT i telekomunikacji oraz rozwój innowacyjnych aplikacji i dedykowanego oprogramowania. Znaczącą część działań ITTI stanowią projekty badawcze, finansowane zarówno ze środków EU w ramach programów ramowych, programów Europejskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiej Agencji Obrony jak i z funduszy krajowych, m.in. programów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Hertz Systems Ltd Sp. z o.o. – firma w całości z udziałem kapitału polskiego. Jesteśmy wiodącą firmą w inżynierii elektronicznej i telematyce.

Przez ponad 25 lat tworzymy i rozwijamy najnowszą technologię w sektorach obrony, bezpieczeństwa, przestrzeni, transportu i telekomunikacji.

Nasza działalność w zakresie projektowania i produkcji sprzętu oraz systemów oparta jest o innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy sprostać wysokim wymaganiom Klientów na rynku najnowszych technologii.

GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. powstało w 2009 roku, jako polski oddział międzynarodowej grupy GMV. Firma wdraża w Polsce całą gamę produktów i usług oferowanych przez grupę GMV oraz realizuje własne projekty w następujących obszarach: sektor kosmiczny, systemy inteligentnego transportu, sektor ICT oraz obronny i bezpieczeństwa. Celem GMV Innovating Solutions Sp. z o.o. jest oferowanie kompleksowych rozwiązań budowanych w oparciu o ścisłą współpracę z klientami oraz użytkownikami. Jednym z głównych klientów polskiego oddziału GMV jest Europejska Agencja Kosmiczna. Firma dostarcza również swoje rozwiązania i usługi największym firmom europejskiego sektora kosmicznego.

Partnerzy honorowi

Misja Ministerstwa Gospodarki:

Misją Ministerstwa Gospodarki jest stworzenie najlepszych w Europie warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Wizja Ministerstwa Gospodarki:

Ministerstwo Gospodarki jest profesjonalną instytucją, która realizuje w porozumieniu z partnerami społecznymi politykę gospodarczą rządu oraz aktywnie uczestniczy w pracach Unii Europejskiej i organizacji międzynarodowych.

Celem MAC jest, by państwo jak najlepiej służyło swoim obywatelom.

Chcemy, by obywatele stali w centrum rozwiązań informatycznych – dzięki temu administracji łatwiej będzie się zmieniać i unowocześniać.

Chcemy też, by jak najwięcej obywateli umiało wykorzystywać narzędzia cyfrowe do pracy, twórczości i poprawy jakości życia.
Chcemy wykorzystywać nowe technologie do tego, by zwiększać udział obywateli w wypracowywaniu rozwiązań i decyzji – w kraju, w Europie, i w sprawach dotyczących światowej telekomunikacji i wolności w globalnej sieci.

Naszą misją jest stworzenie silnego polskiego sektora kosmicznego, który będzie z powodzeniem konkurował na europejskim rynku.

Chcemy również, aby zdobycze technologiczne powstałe przy realizacji projektów kosmicznych jak najlepiej przysłużyły się polskim obywatelom i gospodarce. Równocześnie aktywnie wspieramy polską administrację publiczną w realizacji narodowej polityki kosmicznej. Jesteśmy bliscy organizacjom studenckim – staramy się budować warunki do tworzenia kolejnych generacji liderów polskiej astronautyki.

POSITION, czyli „Polskie Wsparcie dla Innowacji oraz Inkubacji Technologii” to projekt mający na celu rozwój polskich rozwiązań opartych o nawigację satelitarną. Projekt jest realizowany w ramach europejskiego programu badawczo-rozwojowego Horyzont 2020.

Przewiduje się, że rozwój aplikacji GNSS przyniesie w Europie pośrednio ponad sto tysięcy nowych miejsc pracy, tysiące produktów dostępnych na rynku i setki patentów. Polskie aplikacje GNSS powstawały do tej pory rzadko, zwykle nie stanowiąc dużej konkurencji dla zagranicznych rozwiązań na rynku. Projekt POSITION to zmienić.

Sponsorzy nagród

Business Link powstał z myślą o ludziach, których pasją jest tworzenie innowacyjnych produktów. Wyselekcjonowaliśmy kilkadziesiąt usług, których potrzebuje rozwijająca się firma. Wybraliśmy najlepsze i połączyliśmy je w jeden program. Tak powstał Pakiet Akceleracji Business Link, najlepszy pakiet usług dla biznesu, dzięki któremu w zasięgu ręki masz dostęp do wszystkiego czego potrzebujesz, by wprowadzić swój biznes na kolejny poziom.

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą ekspercką z branży geoinformatycznej. Nasz zespół tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści z zakresu systemów informacji przestrzennej, systemów informatycznych, teledetekcji i technologii GNSS. W oparciu o wiedzę i doświadczenie z powodzeniem realizujemy liczne usługi dla szerokiego grona naszych klientów takich jak instytucje państwowe, samorządowe, ośrodki naukowe czy firmy sektora prywatnego.

Pomorskie Centrum Przetwarzania Danych Sp. z o.o. (PCPD) to trójmiejska firma technologiczna, której głównym celem jest wspieranie organizacji Klientów w kompleksowym zarządzaniu zaawansowaną infrastrukturą techniczną znajdującą się w centrach przetwarzania danych (Data Center).

PCPD jest operatorem profesjonalnego Data Center, zlokalizowanego w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym z jego najnowocześniejszą infrastrukturą taką jak: podłoga techniczna, wydajny UPS z agregatem prądotwórczym, klimatyzacją i systemem gaszenia gazowego.

Patroni medialni

Crazy Nauka to najpopularniejszy i największy blog popularnonaukowy w Polsce. Co miesiąc naszą stronę odwiedza ponad 300 tysięcy osób, na Facebooku zgromadziliśmy ponad 50 000 fanów. Co sobotę o godzinie 21 prowadzimy naszą autorską audycję „Homo Science” w radiu TOK FM.

Miesięcznik Mobility to największy w Polsce magazyn poradnikowy poświęcony urządzeniom i aplikacjom mobil-nym. W każdym wydaniu czytelnicy odnajdują tematyczne rubryki dotyczące nowościrynkowych, aktualnych trendów i porad eksperckich. Technologiczny lifestyle omawiany na łamach miesięcznika opiera się o innowacje związane z ekosystemami domowymi i biu-rowymi.

Serwis RETAIL360.pl, miesięcznik Retail Trends Polska, i wydarzenia adresowane do osób decydujących o obliczu branży: Retail Technology Days oraz Retail Design Conference & Expo, stanowią unikalną platformę komunikacji b2b dla firm chcących dotrzeć do menadżerów wyższego szczebla w sektorze retail.

Dlaczego warto nas odwiedzać? Jest wiele powodów, na przykład: 1. Codziennie zamieszczamy porcję świeżych nowości ze świata komputerów i technologii. 2. Przedstawiamy sprawdzone poradniki. 3. Prezentujemy testy pojedynczych produktów i porównawcze. 4. Doskonałym źródłem wiedzy są blogi. 5. Na forum możesz również rozmawiać i wymieniać opinie z innymi użytkownikami.  6. Lubisz wygrywać? Odwiedzaj regularnie dział Konkursy.

Wizją Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp jest stworzenie Doliny Krzemowej w Szczecinie. Naszą misją jest wspieranie rozwoju i integracja branży IT w regionie. Organizujemy inspirujące spotkania dla przedsiębiorców z branży IT, startupów i studentów zainteresowanych wykorzystaniem nowych technologi w biznesie.

„Programista” to miesięcznik skierowany do zawodowych programistów i członków zespołów IT. Naszym celem jest dostarczanie profesjonalnych i ciekawych materiałów, uzupełniających i poszerzających wiedzę naszych czytelników.

Nasze pismo adresujemy do czytelników, którzy poszukują ekskluzywnej i wysokiej jakości treści. Oprócz recenzji wybranych tytułów, znajdziecie dużo publicystyki, wywiady z twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe oraz felietony.

Kariera Plus to innowacyjna marka na polskim rynku rekrutacyjnym, łącząca potrzeby najlepszych studentów i absolwentów i pracodawców. Jest efektem doświadczeń zdobytych na rynku i odpowiedzią na potrzeby pracodawców w zakresie zdobywania wiedzy o kandydatach i precyzyjnego dotarcia do grupy docelowej.

Publikujemy wiadomości ze świata GIS, geodezji, kartografii, nawigacji satelitarnej oraz urbanistyki. Dodatkowo znajdują się u nas m.in. oferty pracy, informacje o przetargach, przydatne adresy i telefony, kalendarium wydarzeń.

Startup Insider to portal internetowy oraz wydawany okazjonalnie (na potrzeby eventów i konferencji) magazyn dla startupów o startupach tworzony przez startupy.

Niezależny magazyn ukazujący się raz na 2 miesiące, którego misją jest inspiracja i dostarczanie informacji na temat biznesu, szczególnie związanego z nowymi technologiami.

REQ MAGAZYN to kwartalnik poświęcony tematyce z kilku obszarów, m.in.: inżynieria wymagań, inżynieria oprogramowania, zarządzanie projektami. Publikujemy artykuły również z dziedzin, które mają ścisły związek z inżynierią wymagań, takich jak psychologia, zarządzanie projektem, testowanie.

GEOFORUM jest portalem internetowym magazynu GEODETA, a także obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Oficjalny portal studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

iMagazine to jedyny na polskim rynku magazyn poświęcony komputerom, technologii oraz środowisku związanemu z Apple. Tworzą go profesjonaliści, jak i hobbyści, których łączy jedno – pasja i zamiłowanie do sprzętu z nadgryzionym jabłkiem.